Płeć i cukrzyca: jak uniknąć potencjalnych problemów jako cukrzyca?

Płeć i cukrzyca: jak uniknąć potencjalnych problemów jako cukrzyca?
Rate this post

Cukrzyca ma duży wpływ na życie seksualne diabetyków. Wahania glukozy mogą być przyczyną zmniejszenia popędu seksualnego, powodować problemy z potencjałem, bezsennością, bólami głowy. Wszystkie te czynniki pogarszają komfort życia intymnego osób chorych na cukrzycę. Jak im zapobiegać i cieszyć się seksem pomimo cukrzycy? Cukrzyca wpływa na sferę seksualną u mężczyzn, jak u kobiet. Jest to choroba ogólnoustrojowa, której objawy dotyczą kilku obszarów codziennego funkcjonowania, także najbardziej intymnych. Diabetycy są bardziej narażeni na problemy seksualne niż zdrowi ludzie:

– Występowanie problemów seksualnych u osób chorych na cukrzycę jest zdecydowanie wyższe niż w populacji ogólnej. Ocenia się, że różne rodzaje zaburzeń dotyczą 20-35 procent. Kobiety i 35-60 procent. mężczyźni. W mojej praktyce jestem pod opieką wielu pacjentów z rozpoznaniem cukrzycy.

Cukrzyca i impotencja.

Cukrzyca upośledza prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia i od niego zależy, czy sprawność seksualna mężczyzny zależy od więcej. U osób chorych na cukrzycę obserwuje się 3-4 razy częstsze zaburzenia erekcji u zdrowych mężczyzn. Początkowo mogą to być tylko epizody impotencji, ale choroba, zwłaszcza jeśli nie jest leczona w czasie, powoduje większe nasilenie nieprzyjemnych objawów.

Przyczyną zaburzeń erekcji u diabetyków jest zbyt niski lub zbyt wysoki poziom cukru we krwi, co prowadzi do uszkodzenia nerwów, tętnic lub nerek. Czynniki te uniemożliwiają mężczyznom osiągnięcie i utrzymanie erekcji oraz wywołują ból podczas stosunku.

Cukrzyca i pożądanie seksualne u kobiet.

Cukrzyca jest częstą przyczyną otyłości, która prowadzi do braku akceptacji ich wyglądu. Problemy z samozatrudnieniem z kolei powodują zaburzenia w sferze seksualnej.

W przypadku kobiet cukrzyca może niekorzystnie wpływać na zdrowie seksualne, ponieważ jest czynnikiem sprzyjającym rozwojowi intymności. U cukrzyków stany bakteryjne pochwy, cewki moczowej i pęcherza występują częściej niż u zdrowych kobiet. Infekcja powoduje ból, pieczenie i problemy z oddawaniem moczu. Również narządy rozrodcze są mniej zaopatrywane w krew. W rezultacie kobiety z cukrzycą mają mniejszą wrażliwość na bodźce seksualne, na przykład na pieszczoty łechtaczki. Utrudnia to osiągnięcie orgazmu.

Cukrzyca ma również duży wpływ na stan psychiczny, który u kobiet jest silnie związany ze sferą seksualną. Brak akceptacji choroby i ciała prowadzi do niepokoju i stresu, który wpływa na wygląd, że nie lubisz seksu. U osób chorych na cukrzycę obawa przed zajściem w ciążę jest bardziej rozpowszechniona ze względu na różnice w cukrze, co czyni ją bardzo trudną i często komplikuje jej przebieg.

Wpływ leku na sprawność seksualną diabetyków.

Znaczący wpływ na funkcje seksualne diabetyków ma zastosowanie w przypadku leków łagodzących objawy chorób towarzyszących cukrzycy. Preparaty do mowy zmniejszające ciśnienie krwi, cholesterol, leki moczopędne lub antydepresyjne.

– [Leki te] mogą przyczyniać się do zmniejszenia pożądania, podniecenia i zaburzeń orgazmu w różnym stopniu. Należy jednak pamiętać, że choroby współistniejące, takie jak nadciśnienie, hipercholesterolemia lub depresja, same w sobie są częstą przyczyną zaburzeń seksualnych – sprawdź, by dowiedzieć się jak sobie z tym radzić. Stąd specyficzny mechanizm błędnego koła “.

Ponadto zabiegi terapeutyczne stosowane w przebiegu cukrzycy nie mają wpływu na sferę seksualną osób dotkniętych hiperglikemią. Konieczność noszenia pomp insulinowych między sobą i śladów po wprowadzeniu igły, aby zmniejszyć poczucie własnej atrakcyjności. Czynniki te sprawiają, że osoby z cukrzycą czują się stygmatyzowane, zranione chorobą, aw rezultacie nieatrakcyjne dla swoich partnerów. Utrudnia to prowadzenie aktywnego życia społecznego, a czasami nawet uniemożliwia im funkcjonowanie w związku.

Będziesz używał

Jak dbać o siebie, aby cukrzyca nie miała negatywnego wpływu na twoje życie seksualne?
1. Kontroluj poziom cukru we krwi

Aktywność seksualna nie powinna być podejmowana w stanie hipoglikemii, ponieważ, jako aktywność fizyczna, może prowadzić do hipoglikemii. Dlatego zawsze należy sprawdzać poziom cukru przed i po stosunku. Po owocu miłości możesz dostać się do słodkiej przekąski. Jeśli odłączysz się od pompy insulinowej, pamiętaj, aby przerwać podawanie insuliny w czasie nie dłuższym niż 2 godziny.

Pomiary glukozy za pomocą luómetro mogą być stresujące (muszą być powtarzane kilka razy dziennie), więc szukaj bardziej nowoczesnych form pomiaru cukru we krwi. Istnieją urządzenia, które nie wymagają nakłuwania palców w tym celu, co czyni je bardziej dyskretnymi i wygodnymi w użyciu, na przykład FreeStyle Free. Taki system składa się z czujnika, który przenosi ramię i czytnik.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here