PageServer

Kiedy obserwujemy, jak gimnastyczka są na najwyższym poziomie, na przykład, na igrzyskach Olimpijskich lub krajowych mistrzostwach, łatwo się dziwić, jak są silne i elastyczne. Brutalna siła fizyczna, elastyczność, siła, zwinność, koordynacja, wdzięk, równowagę i kontrolę niezbędne w gimnastyce, są imponujące, ale ci zawodnicy elity nie są jedynymi, którzy mogą czerpać korzyści z uczestnictwa.

Oto top 10 od Health Fitness Revolution i autor książki ReSYNC Your Life Samir

Elastyczność: elastyczność jest głównym czynnikiem w gimnastyce. Zwiększenie elastyczności może być również skuteczną pomocą dla redukcji obrażeń, zapobiega ludzi od przymusu kończyny do травмирующему zakresu ruchu. Uczyć się jazdy i łączyć je w czasie, gimnastyczka może osiągnąć większej elastyczności i większej kontroli ciała.
Profilaktyka chorób: udział w gimnastyce może pomóc zachować zdrowe ciało, co jest kluczem do zapobiegania wielu chorób, takich jak astma, somatodrol, otyłość, choroby serca i cukrzyca. Zajęcia gimnastyki przyczyniają się do zdrowego stylu życia, w tym regularną aktywność fizyczną i zdrowe posiłki.

Mocne i zdrowe kości: udział w ćwiczeniach siłowych, w tym gimnastyka, może rozwijać silne, zdrowe kości, co jest ważne dla rozwoju w młodym wieku. W miarę jak się starzejemy, nieuchronnie doświadczamy zmniejszanie masy kości każdego roku. Budować silne, zdrowe kości w młodym wieku może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia osteoporozy w późniejszym życiu czy choco lite.

Podniesienie samooceny: badanie przeprowadzone przez naukowców z akademii Medycznej Roberta Wooda Johnsona, wykazały, że dzieci, które biorą udział w aktywności fizycznej, taka jak gimnastyka, prawdopodobnie mają lepszą samoocenę i poczucie własnej skuteczności.

Codzienne ćwiczenia

Amerykański Kierowy Skojarzenie poleca dzieciom uczestniczyć w 60 minut aktywności fizycznej dziennie. Dorośli w wieku 18 lat i starsze powinny uczestniczyć w ćwiczeniach trwających 30 min nie mniej niż pięć dni w tygodniu. Udział w gimnastyce pomaga wykonywać zalecenia dotyczące ćwiczeń, sformułowane Amerykańskim kierowym skojarzeniem.

Poprawa funkcji poznawczych: udział w gimnastyce oferuje nie tylko fizyczne korzyści; jest to przydatne w celu poprawy koncentracji i skupienia – ważny aspekt życia każdego człowieka. Gimnastyka pozwala dzieciom myśleć samodzielnie, stymulować wyobraźnię i bezpiecznie rozwiązywać problemy.

Zwiększona koordynacja: gimnastyczka nie reagują z tak dużym “przestraszoną reakcją na nagłe nierównowagi, jak nie w łodzi. Stosować ten przygotowywać poza sport probolan 50, ludzie będą lepiej wyposażone, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji szybko oceniać ich i naturalnie poprawić wyrównanie ciała odprowadzenie, stojący lub skaczący, etc.
Rozwój siły: gimnastyka produkuje, funt za funtem, najlepszych sportowców na świecie. Gimnastyka używa prawie wyłącznie ćwiczenia masy ciała, aby zbudować górną część ciała, dolną część ciała, a główną siłę.